Eesti Elektroonikatööstuse Liidu esindajad kohtusid sel nädalal Riigikogus Keskfraktsiooni liikmetega ning andsid ülevaate Eesti elektroonikatööstusest ning tutvustasid elektroonikatööstuse visiooni aastaks 2035.

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuhi Arno Kolgi sõnul oli kohtumine viljakas. “Arutasime tööstuse maine, tööjõu, hariduse ja tööstusinvesteeringute toetamise küsimusi. Leppisime kokku ka mitmeid elektroonikatööstusettevõtete külastusi,” rääkis Kolk.

Kolgi sõnul on tööstus Eesti suurim majandussektor, suurim tööandja ja oluline ekspordisektor, mistõttu on tööstusel ja selle poliitikate kujundamisel äärmiselt oluline roll Eesti edus. “Paraku on Eesti tööstuspoliitika juhtimine olnud riiklikult pikalt tagaplaanil ning meil on hea meel näha et, Riigikogu tasemel tajutakse vajadust tööstuspoliitikat ajakohastada”, tunnustas Kolk.

Kolgi sõnul võiks aastaks 2035 moodustada tööstuse roll Eesti SKPst üle 30%. “Globaalsed trendid soodustavad meie kohaliku tööstuse arengut. Elektroonikasektoris on selgelt näha, kuidas globaalsete tarneraskuste ja turgude ümberstruktureerimise tõttu liigub tootmina üha enam lähemale arendusmeeskondadele ja lõppklientidele ehk Hiinast Euroopasse ja Ameerikasse. See on ka Eesti jaoks suur võimalus,” kinnitas Kolk.

Eesti Elektroonikatööstuse Liitu esindasid kohtumisel tegevjuht Arno Kolk ja volikogu liige Jotel OÜ juht Ilmar Petersen.

Eesti Elektroonikatööstuse Liit tutvustas Riigikogus elektroonikatööstuse visiooni aastaks 2035