Tallinna Polütehnikumis toimus 21.-22. veebruaril kutsemeistrivõistlus “Noor Meister 2022”, mille käigus selgitati välja Eesti parimad noored elektroonikud.

Elektrooniku kutsemeistrivõistlus on individuaalne võistlus, mis on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, energeetika ja automaatika valdkonnaõppekavadel. Võistlustöö koosnes kahest osast, millest üks osa on elektroonikakomponentide trükkplaadilt eemaldamine ja teine osa on elektroonikakomponentide trükkplaadile jootmine. Võistlusülesande lahendamiseks vajalikud erialased teadmised ja oskused: elektroonikakomponentide formeerimine ja paigaldamine trükkplaadile, elektroonikakomponentide trükkplaadilt maha jootmine, elektroonikakomponentide trükkplaadile jootmine, jooteseadmete kasutamine, jootematerjalide kasutamine, elektroonikakomponentide ohutus.

Esikoha võitis Lasse Enki Laupmaa Tallinna Polütehnikumist, teisele kohale tuli Rasmus Nigu Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ning kolmanda koha sai Anti Tuula Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Võistluse peakohtuniku, Eesti Elektroonikatööstuse Liidu juhi Arno Kolgi sõnul oli tase ühtlane ja vahed võistlejate vahel väikesed. “Töövõtted ja ohutustehnika olid kõigil võistlejatel selged ja nende eest said kõik maksimumpunktid,” tunnustas Kolk.