Eelmisel nädalal toimus Tallinna linnavalitsuse ja Eesti Elektroonikatööstuse Liidu ümarlaud, kus arutati tehnika- ja reaalhariduse, noorsootöö ja tehnikaringide, tööstusega seotud infrastruktuuri ning toetusmeetmete teemasid. Ümarlaud toimus elektroonikatootja Eolane tehases Tallinnas. 

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul on linnal ja elektroonikatööstusel on palju koostöökohti huviharidusest transpordi korraldamiseni. “Aina digitaliseeruvas maailmas on elektroonikaseadmete ja nende osade tootmine üha vajalikum. Selleks, et Eesti ja Talliinn püsiks valdkonnas konkurentsis, on oluline tekitada huvi valdkonna vastu juba varajasest noorusest,” ütles Vimm.

“Tallinn on nii suur linn, et siin saab katsetada innovaatilisi lahendusi ja samal ajal nii väike linn, et ettevõtetel on lihtne linnaga suhelda ning uusi ideid katsetada. Kohtumisel saime sektorilt teada, et Tallinnas katsetatud toodetel on justkui kvaliteedi tempel, mis on lisaargumendiks teistele suurlinnadele toodete müügiks,” lisas Vimm.

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuhi Arno Kolgi sõnul on Tallinnasse koondunud mitmeid olulisi elektroonikaettevõtteid, mistõttu on tööstusega seotud teemade arutamine linnavalitsusega väga oluline. “Ka suur osa elektroonikainseneridest ja -tehnikutest tuleb justnimelt Tallinna üli- ja kutsekoolidest. Tööstus vajab lähiaastatel hinnangliselt 30 000 inseneri, meil on koolidele suured ootused,” lisas Kolk.

Kolgi sõnul tuleks Eestit näha ja turundada lisaks e-riigile ka nutika ja rohelise tööstusriigina ning Tallinna nutika linnana. “Nutikad lahendused vajavad riistvara, mille abil innovatsioon tööle panna, digitaliseerimine ja rohepööre põhinevad elektroonikal. Seetõttu mängib elektroonikatööstus olulist rolli tuleviku tarkade lahenduste loomisel,” lisas Kolk.

Ümarlaual osalesid lisaks abilinnapeale ametnikud ettevõtlusteenistusest, haridusametist ja transpordiametist. Ettevõtetest olid esindatud liidu liikmed Jotel, IPTE, Ericson Eesti,  Eliko Tehnoloogia Arenduskeskus, Superhands, Teledyne Flir ning Eolane Tallinn, lisaks Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Elektroonikatööstuse Liidu esindajad.