Eesti elektroonikatööstuse tipptegijaid koondava võrgustikuga liitusid kolm valdkonna tegijat: tootearendusbüroo Ten Twelve, tööstusettevõtetele tootmisseadmeid ja automatiseerimislahendusi pakkuv Demek CNC ning elektroonikajäätmete ümbertöötlusega tegelev Kat Metal Estonia.

 

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu juhi Arno Kolgi sõnul on liit seda tugevam, mida rohkem on selles aktiivseid liikmeid. “Tugevam liit suudab oma liikmete huve ka paremini esindada ning suuremaid koostööprojekte algatada.Üheskoos saame tagada Eesti elektroonikatööstuse parema nähtavuse ja konkurentsivõime nii potentsiaalsete klientide ja tarnijate suunal kui ka noorte, tulevaste spetsialistide seas,” ütles ta.

 

Tööstus- ja tootmisseadmete tarnija ning automatiseerimise lahenduste pakkuja Demek CNC OÜ alustas tegutsemist kolm aastat tagasi. “Otsustasime liituda Eesti Elektroonikatööstuse Liiduga, kuna meie kliendid on suured firmad nagu Ericsson Eesti ja Enics Eesti. Omalt poolt saame pakkuda automatiseerimise lahendusi, millega meie firma töötajad on tegelenud aastaid juba enne meie firma asutamist,” tutvustas võimalike koostöökohti teiste liidu liikmetega Demek CNC tegevjuht Peeter Sekavin.

Liidu teine uus liige, Ten Twelve OÜ, tegeleb tehnoloogiatoodete arendusega alates 2012 aastast. “Aitame oma klientidel arendada elektroonikaseadmeid atraktiivsemaks, kasutajasõbralikumaks, konkurentsivõimelisemaks ja lihtsamini toodetavaks,” ütles Ten Twelve tegevjuht Tarmo Härmaorg. “Eelkõige oleme keskendunud seeriaviisiliselt valmistatavatele toodetele, mis sisaldavad elektroonikat. Selle põhjal tundus elektroonikatööstuse liiduga liitumine loogilise sammuna, eriti arvestades, et oleme päris mitme liidu liikmega juba pikalt koostööd teinud.”

Kat Metal Estonia OÜ tegevjuht Taavet Hõbesalu ütles liitumisotsust kommeneerides, et olles osa maailma suurimast elektroonikajäätmeid käitlevast ettevõttest Elemental Holding SA, näeb Kat Metal Estonia OÜ potentsiaalseid partnereid just elektroonika jäätmete taaskäitlemise aspektist. “Peame võimalikuks head koostööd paljude Eesti Elektroonikatööstuse liikmetega, sest omame elektroonikajäätmete käitlemisel vastavaid sertifikaate ning suurimat kogemust nii Eestis kui ka kogu grupina ülemaailmselt.” Hõbesalu sõnul on nende peamised kliendid jäätmeettevõtted ning elektroonikatööstused üle maailma – Lõuna-Ameerikast, Euroopast, Kanadast, Lähis-Idast ja Aafrikast. “Ka Eestis on meil põhilised kliendid jäätmeettevõtted ning samuti mõned elektroonikatootjad ning võrguettevõtted, nt Telia, Tele2, Elisa jne.”

Lisaks värsketele liikmetele kuulub Eesti Elektroonikatööstuse Liidu 68 liikme hulka mitmeid tipptegijaid, sh Viljandis pakiroboteid tootev tehnoloogiaettevõte Cleveron, rahvusvaheline elektroonikakomponentide edasimüüja Arrow Electronics Estonia, maailma juhtiv sidevõrguseadmete tootja Ericsson Eesti, superkondensaatorite ja energiasalvestussüsteemide tootja ja arendaja Skeleton Technologies, prantslaste rahvusvaheline kontsern ja Eestis äsja 500 inimesele uue tehase avanud Eolane jt.

 

Eesti Elektroonikatööstuse Liit on kaasaegselt nutikas rahvusvaheline võrgustik nii kogenud kodumaiste elektroonikatootjate, alustavate start-upide kui ka rahvusvaheliste elektroonikatootjate jaoks. Liit seob omavahel Eesti erinevaid tööstusalasid ja aitab luua innovatsiooni Eesti elektroonikatööstuses tuleviku elustiili lahenduste loomiseks.