Täna, 1. detsembril toimub rahvusvaheline elektroonikatööstuse seminar “IPC EMS Day – EMS industry recovering from the crisis”, kus rahvusvahelised eksperdid ja Euroopa juhtivad elektroonikatootjad annavad ülevaate tööstussektori viimastest arengusuundadest erinevate kriiside keskel ja arutlevad tulevikutrendide üle.
Seminari peakorraldaja Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuhi Arno Kolgi sõnul on elektroonikatööstus Eestis üks väheseid kasvavaid sektoreid. “Vaatamata viimastele keerukatele aastatele, mil oleme sammunud ühest kriisist teise, tehakse suuri investeeringuid elektroonikatööstusesse ja laiendatakse tootmist, et järjest kasvavat nõudlust rahuldada. Eestis on esindatud kogu elektroonikasektori väärtusahel ja sektoris tegutsevad enam kui 250 ettevõtet annavad tööstuse ekspordist ligi veerandi,” räägib Kolk.
Sektorit on ta sõnul mõjutanud nii koroonakriis kui sellele järgnenud kiibikriis, mil elektroonikatoodete suurenenud nõudlus koosmõjus koroonakriisiga tekitas üle maailma komponentide tarnehäireid. “Kui tarnehäired on suuresti tänaseks seljatatud, siis kestab see endiselt teatud tüüpi elektroonikatootjate jaoks, nt tööstuselektroonika valdkonnas. Lisaks mõjutab meid kaudselt ka alanud sõda Ukrainas. Eesti ettevõtted ei ole Venemaalt ja Ukrainast küll palju sisse ostnud, kuid tarneahelad on pikad ja raskused jõuavad nii kaudselt ka siia,” sõnab Kolk.
Koostöös rahvusvahelise elektroonikatööstuse assotsiatsiooniga IPC on seminarile kokku kutsutud elektroonikatööstuse esindajad üle Euroopa, et vahetada eri riikide kogemusi ja jagada tulevikunägemust elektroonikasektori arenguvõimalustest. Seminaril osaleb enam kui 200 osalejat 23 riigist.
Seminaril tutvustab Euroopa elektroonikatööstuse arengutrende Saksa analüütikaekspert Dieter G. Weiss ja kohalikust Eesti elektroonikatööstusest annab ülevaate Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuht Arno Kolk. Oma kogemusi jagavad Euroopa juhtivad elektroonikaettevõtted Zollner, Incap Corporation, C-MAC, ASMPT ja Siemens. Lisaks annab IPC ülevaate kiipide uutest tehnoloogiatest. Seminari lõpetab elektroonikakomponentide edasimüüjate paneel, kes arutlevad üheskoos turuolukorra ja trendide teemal, tuginedes igapäevase tarnijate ja tellijatega otsesuhtluse kogemustele.
Kahjuks jääb ära algselt planeeritud Kiievis tegutseva elektroonikaettevõte VD Mais ettekanne sellest, kuidas on reaalses sõjatsoonis võimalik tehast opereerida, kuna viimasel hetkel selgus, et esinejal pole võimalik riigist välja pääseda.
Täpsema info ja ajakava leiab aadressil: https://estonianelectronics.eu/IPC-EMS-day/
Seminari toetavad IPC, Tallinna Linnavalitsus, Incap, ASMPT, C-Mac, EMS Scout, Siemens, Arrow ja Cadlog.