Ülikool

Ülikool2021-06-30T10:09:23+03:00

Ülikool

Tallinna Tehnikakõrgkool2023-03-01T15:51:37+02:00
Aadress: Pärnu mnt 62, Tallinn
Telefon: +372 666 4500
Veeb: www.tktk.ee
E-post: tktk@tktk.ee
Asutatud: 1992
Töötajaid: 230
Juhataja: Enno Lend
Kontaktisik: Marit Meri (ettevõtlusspetsialist)
Agnes Udumäe (koolitusspetsialist)
Jaak Lavin (külalislektor, tootmise ja tootmiskorralduse õppekava juhi kt)
Tegevusala: Tallinna Tehnikakõrgkool (TTK) pakub õpet kuues instituudis tehnika, tootmise ja ehituse valdkonnas; teeninduse valdkonnas transporditeenuste õppesuunal; ärinduse, halduse ja õiguse valdkonnas ärinduse ja halduse õppesuunal ning tervise ja heaolu valdkonnas heaolu õppesuunal.
Õppekavad: Tallinna Tehnikakõrgkool on tehnikaalase rakenduskõrgharidusõppe eestvedaja Eestis. Õppekavadest on esindatud robotitehnika, masinaehitus, elektritehnika, tootmine ja tootmiskorraldus, autotehnika jt. Õppetöö on tihedalt seotud praktikaga ja lõimitud töömaailmaga ning TTK vilistlaste tööhõive on püsivalt väga kõrge. Lisaks tasemeõpple pakub TTK täindkoolitusi spetsialistidele ja juhtidele ning aitab kujundada igale õppijale parimat personaalset õpiteekonda.
Tootmine ja teenused: TTK on partner era- ja avalikule sektorile nende arengu edendamisel ja innovatsiooni elluviimisel. Tallinna kesklinnas asuv õppehoone, laboribaas on avatud ettevõtetele rakendusuuringuteks. Kaasaegsed tööstus 4.0 logistika, tööstusautomaatika, elektritehnika, virtuaalehituse jt laborid suudavad ettevõtjale pakkuda lahendusi nii projekteerimises, tootmises kui tarneahela juhtimises.
Tallinna Tehnikaülikool2022-11-08T11:02:47+02:00

Aadress: Ehitajate tee 5, 19086 Tallinn
Telefon: +372 620 2002
Faks: +372 620 2020
Veeb: www.taltech.ee
E-post: info@taltech.ee
Asutatud: 1918
Töötajaid: 1837
Rektor: Tiit Land
Kontaktisikud: IT-teaduskonna dekaan Gert Jervan
Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituudi direktor Laur Lemendik
Tegevusalad: Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituut on õppe-, teadus- ja arendustööga tegelev instituut, kus õpe toimub nii bakalaureuse, magistri- kui ka doktoriõppe tasemel. Instituudi eesmärgiks on edendada rahvusvaheliselt tunnustatud kognitiivse elektroonika ja elektroonilise side alast kõrgetasemelist teadust ning inseneriharidust.
Erialad, õpperühmad: Elektroonika ja sidetehnika õppekeskus toetab järgmisi õppekavasid elektroonika- ja sidetehnikaalase teadmusega:

Arvutisüsteemid (bakalaureuseõpe)

Õppekava tugevuseks on teadmised ja oskused nii tark- kui ka riistvara loomiseks. Eriala lõpetaja suudab nutikaid seadmeid omavahel andmeid vahetama panna ning suuremaks IT-süsteemiks kokku ühendada. Õppekavas on üld- ja erialaainete kõrval oluline koht praktilistel töödel. Kõik tudengid osalevad mitmetes erialastes projektides, kus projektimeeskonnana lahendatakse reaalseid, ettevõtetest pärinevaid ülesandeid.

Peaeriala valikuga on võimalus suunata õpinguid elektroonika ja telekommunikatsiooni poole, mis keskendub eelkõige analoogelektroonikale ja –riistvarale, aga ka raadiosidega seotud teemadele.

Elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiad (magistriõpe)

Elektroonika peaeriala keskendub kaasaegsete elektroonikasüsteemide väljatöötamisele. Olulised erialaained on näiteks sardsüsteemid (ingl k embedded systems) ja raadiosageduslik elektroonika. Kommunikatsioonitehnoloogiate peaerialal lisanduvad teoreetiliste alustele (signaalitöötlus, telekommunikatsiooni teooria) kaasaegsetes võrkudes kasutatavad tehnoloogiad (fiiberoptika, raadioside, 5G, IoT). Teadus- ja arendustööle orienteeritud kaasaegsete nanomaterjalide ja pooljuhtelektroonika peaerialal on võimalus õppida pooljuhtmaterjale, mikro- ja nanoelektroonikat ning nende rakendusi (näiteks lab-on-chip).

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (doktoriõpe)

Õppevormid ja -võimalused: Päevaõpe
Tartu Ülikool2021-06-22T18:10:49+03:00
Aadress: Ülikooli 18, Tartu
Telefon: +372 737 5681
Fax: +372 737 5440
Veeb: www.ut.ee
E-post: info@ut.ee
Asutatud: 1632
Töötajaid: 2934
Rektor: Toomas Asser
Kontaktisikud: Alvo Aabloo (TÜ Tehnoloogiainstituut)
Viljo Allik (Tartu Observatoorium)
Tegevusalad: Tartu Ülikool pakub teadusasutusena laiapõhjalist haridust, mis annab tugeva konkurentsieelise nii Eesti kui ka välismaa tööturul. Tehnoloogiainstituut ühendab omavahel arvutitehnika, robootika, elektroonika, materjaliteaduse, bioteaduse ning keskkonnatehnoloogia valdkonnad. Koos Tartu Observatooriumiga pakume tudengitele suurepärast võimalust õppida ning töötada tippteadlaste käe all nii arvutitehnika, robootika kui ka kosmosetehnoloogia valdkonnas. Tudengite mitmekülgne arendamine paneb aluse tulevastele tippspetsialistidele.
Erialad: Tartu Ülikool pakub laiapõhjalist haridust, mis annab tugeva konkurentsieelise nii Eesti kui ka välismaa tööturul. Instituut ühendab omavahel arvutitehnika, robootika, elektroonika ja materjaliteaduse ning koostöös Tartu Observatooriumiga ka kosmosetehnoloogia. Loome tudengitele keskkonna enda mitmekülgseks arendamiseks ning loome seeläbi soodsa kasvulava tulevastele tippspetsialistidele. Pakume haridust kõikidel õppeastmetel – Science and Technology ja Arvutitehnika õppekavad bakalaureuseastmes, Robotics and Computer Engineering magistriastmes ning doktoriõppes on võimalik õppida Tehnika ja Tehnoloogia õppekaval.
Teenused: Pakume peamiselt teadustööl põhinevaid teenused: katse- ja kalibreerimislaborite kasutamine, teadlaste ning teadmiste vahetamine, konsultatsioonid, eksperthinnangud, teadustööde ning -artiklite juhendamine ja retsenseerimine. Lisaks ehitame unikaalset teadusaparatuuri, mis on valmistatud vastavalt teadus- või arendustöö nõudmistele. Pakume täislahendusi kogu teadus- ja arendustöö tsüklis, alustades rakendusuuringutest, prototüübi arendamise ja lõpptoote valmistamiseni.
Go to Top