Saaremaal elektroonikat tootva Incapi emafirma Incap Corporationi käive kasvas teises kvartalis 21 protsenti 22,6 miljoni euroni. Ilma jaanuaris omandatud AWS Electronics Groupi tuludeta langes käive orgaaniliselt 31 protsenti. Korrigeeritud kasum ulatus 2,8 miljoni euroni ja moodustas 12,2 protsenti käibest. Puhaskasum langes 46 protsenti 1,2 miljoni euroni.

Incap
Tipptehnoloogilise sisseseadega elektroonikat tootva Incapi rahvusvahelise grupi juhi Otto Richard Pukki sõnul avaldas Covid-19 pandeemia ettevõtte tegevusele aasta teises kvartalis ootuspäraselt negatiivset mõju. Pandeemia ja sellega seotud tööseisakute tõttu olid Incap India tehased suure osa teisest kvartalist suletud. “Tehaste sulgemine Indias vähendas meie käivet. Olen siiski rahul, et keerulises olukorras oli nõudlus meie teenuste järele jätkuvalt heal tasemel ja suutsime India tehase tegevuse kiiresti käivitada. Ka meie Suurbritannia tehas töötas teises kvartalis mõnevõrra väiksema võimsusega ning Slovakkia tehase tööd mõjutas autotööstuse langus,” kirjeldas Pukk lisades, et Eesti tehas töötas teises kvartalis peaaegu tavapäraselt.“Nõudlus meie teenuste järele on püsinud heal tasemel, ehkki pandeemia on avaldanud survet osadele kliendisegmentidele. Näiteks mõjutas kriis autotööstust, kuid see sektor on hakanud tasapisi taastuma. Oleme sel aastal edukalt uusi kliente hankinud ja on näha, et Euroopas on kliendid väga aktiivsed. Covid-19 tagajärjel vaatavad paljud kliendid üle oma tootmiskorraldust ja näeme suuremat huvi kolida tootmine lähemale koduturgudele ning teadus- ja arendustegevusele. Kuigi koroonaviirus on mõjutanud globaalsete tarneahelate tööd, on meil õnnestunud leida lahendused komponentide saadavuse ja logistika sujuvuse tagamiseks,” selgitas Pukk.

Incapi klientide arv on pärast AWSi omandamist märkimisväärselt kasvanud. “Meie neli suurimat klienti moodustasid 2020. aasta esimesel poolel 50,8% müügitulust, 2019. aastal oli nende osakaal 80,6%. See näitab, et kliendibaas on tasakaalustatum ja erinevused eri klientide tegevuses kompenseerivad üksteist hästi,” rääkis Pukk.

Jaanuaris omandatud Slovakkia ja Suurbritannia tehaste integreerimine jätkus plaanipäraselt ja põhirõhk oli sünergiate loomisel ristmüügis ja hangetel.

“Minu kõige soojem tänu kuulub neil ebaharilikel aegadel meie töötajatele, kes on üles näidanud suurt vastupidavust ja paindlikkust. Oleme võtnud kasutusele väga ranged meetmed, et kaitsta töötajaid viiruse leviku eest ja see on nõudnud kõigi pingutusi. On olnud raske aeg ja pandeemiast taastumisega seotud ebakindlus on endiselt suur. Jätkuvalt aga eeldame, et 2020. aasta käive on kõrgem kui 2019. aastal,“ lisas Pukk.

Incap Corporation on elektroonikaseadmete tootja ja usaldusväärne koostööpartner. Rahvusvahelise ettevõttena toetab Incap kliente alates suurtest rahvusvahelistest ja keskmise suurusega ettevõtetest kuni väikeste idufirmadeni kogu nende tootmise väärtusahelas. Incap pakub tipptasemel tehnoloogiat, mida toetavad ettevõtlik firmakultuur ja kõrgelt kvalifitseeritud töötajad. Ettevõte tegutseb Soomes, Eestis, Indias, Slovakkias, Suurbritannias ja Hongkongis ning annab tööd umbes 1300 inimesele. Incapi aktsia on Nasdaq Helsinki Ltd börsil noteeritud alates 1997. aastast.

2. Cleveroni uudis
Cleveron alustas Baltikumis koostööd Pristisega
 

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu liige Cleveron alustas koostööd Eesti tehnosüsteemide hooldaja Pristisega, et suurendada oma müüki Läti ja Leedu turule.

„Pristis on pika ajalooga ettevõte, kellega koos on väga hea uut turgu püüdma minna – lisaks müügivõimekusele suudavad nad klientidele ka tehnilist hooldust pakkuda,“ rääkis Cleveroni juhatuse esimees Arno Kütt. Suurima kliendirühmana nähakse väikeettevõtteid, kellele loodud pakiautomaat aitab äritegevust käigus hoida ka siis, kui kauplus või kontor on suletud.
Loe pikemalt Äripäeva veebist siit.